MAGIČNI DONČIĆ UTIŠAO MINESOTU! Brejk Dalasa (VIDEO/FOTO)
Radost Luke Dončića na utakmici Miensote i Dalasa, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

PLEJ-OF NBA lige

Slovenac dao 15 poena u poslednjoj četvrtini, a uz to bio i prvi strelac tima

Objavljeno: 07:24h

Košarkaši Dalas Maveriksa pobedili su Minesotu Timbervulvs 108:105 u prvoj utakmici finala Zapadne konferencije.

Najzaslužniji za brejk bio je najbolji igrač gostiju Luka Dončić sa 15 poena u poslednjoj četvrtini.

Slovenac je ukupno imao 33 poena, šest skokova i osam asistencija uz tri ukradene i četiri izgubljene lopte i jednu blokadu.

Franšize su se smenjvali stalno u prednosti, a u prvom poluvremenu je Minesota uglavnom bila u plusu, a Dalas je držao priključak zbog Irvinga.

Detalj sa utakmice Minesote i Dalasa
Detalj sa utakmice Minesote i Dalasafoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Kajri je imao 24 poena u prvom poluvremenu, ali su taj period igre završili sa minus tri - 62:59.

Treća deonica pripala je gostima koji nisu iskoristili dobre minute do kraja i domaćin je i dalje bio u prednosti - 84:82.

Entoni Edvards i Kajri Irving na utakmici Minesote i Dalasa
Entoni Edvards i Kajri Irving na utakmici Minesote i Dalasafoto: David Berding / Getty images / Profimedia

Timbervulsi su u poslednjoj četvrtini vodili 89:84, a tada je Luka Dončić pokazao zašto je jedan od najboljih košarkaša na svetu.

Usledila je serija 7:0 koja je preokrenula tok meča, a na kraju je niz iznosio 15:0 za plus osam na strani Maveriksa, odnosno 89:97.

Luka Dončić na utakmici Minesote i Dalasa
Luka Dončić na utakmici Minesote i Dalasafoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Na kraju je usledio novi niz (13:1) sada Minesote preddvođene Edvardsom i Taunsom za 102:98.

Onda je Luka Dončić pogodio trojku za minus jedan, a onda je Pi Džej Vošington trojkom povisio na 102:104.

Radost Pi Džeja Vošingtona na utakmici Minesote i Dalasa
Radost Pi Džeja Vošingtona na utakmici Minesote i Dalasafoto: David Berding / Getty images / Profimedia

Dalas je odigrao nekoliko dobrih odbrana, a na 50 sekundi do kraja Slovenac je pogodio za 102:106, a Tauns je promašio trojku za nadu i to je bilo to.

Kod gostiju, Dončića je najbolje ispratio najbolje Kajri Irving sa 30 poena, Vošington je dodao 13, a Gaford 10 poena.

Na drugoj strani, Džejden Mekdenijels 24 poena, Edvards 19 i 11 skokova, Karl-Entoni Tauns 16 poena, Rid 15, Gober 12, a Anderson 11.

Drugi susret je po srpskom vremenu u noći između petka i suborte od 02.30.